BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ

Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü tıp ve teknolojideki yenilikler ile hızla gelişen ve buna paralel olarak teşhis ve tedavide iyi sonuçlar alınabilen bir bölümdür. Beyin ve omurilik dokularının eskiden çok fazla yapılamayan girişimleri, nöroradyolojik görüntüleme sistemlerinin mükemmelliği sayesinde tanınıp, doğru konumlandırılarak, ileri cerrahi teknoloji ve deneyim ile güvenle yapılmaktadır.

Bilgisayarlı tomografi, magnetik rezonans (MR) gibi çözümler, hastalıkların doğası ve lokalizasyonu hakkında bilgiler vermektedir. Cerrahi mikroskoplar, radyoskopi gibi yeni yöntemler ile çok hassas ameliyatlar yapılabilmekte ve daha önce kalıcı bozukluk ya da ölümle sonuçlanan ameliyatlar artık olumlu sonuçlanmaktadır. Mavi Hospital Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü bu yüksek teknolojileri bünyesinde bulundurmakta, tecrübeli kadroları ve ileri yoğun bakım hizmetleri ile beyin ve sinir cerrahisinde hizmet vermektedir.

Omurga hastalıklarında özellikle bel-boyun ağrıları veya fıtıkları, omurilik kanal darlığı ve omurga tümörleri tedavi edilebilmekte; dünyada gelişen yeni cerrahi yöntemlerden (açık-kapalı, mikrocerrahi, omurga vidalama gibi tespit işlemleri) hangisinin size daha uygun ve zararsız olacağı, tecrübeli ve konusunda deneyimli uzman kadromuz tarafından belirlenmekte ve uygulanmaktadır.
Çocuklarda beyin ve sinir cerrahisi ile ilgili doğumsal veya sonradan gelişen tüm hastalıkların her türlü tedavisi hastanemizde uygulanmaktadır.

Çeşitli kazalara bağlı olarak gelişebilen her türlü travmanın (kafa travması, omurga travması vs.) hızlı tanı, teşhis ve bakımı acil servis ve yoğun bakım ünitesi ile birlikte 24 saat boyunca koordineli çalışan beyin ve sinir cerrahisi bölümü tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

Erişkin ve çocuklarda hidrosefali (kafada su toplanması), şant ameliyatıyla tedavi edilebilmektedir. Periferik sinir hastalıkları, her türlü sinir tuzakları, basıları ve kesileri, sinir basısına bağlı ağrı ve uyuşmalar, çeşitli mikrocerrahi yöntemler( mikrovasküler dekompresyon ) kullanılarak tedavi edilmektedir.

Beyin ve Sinir Cerrahisi, Nöroloji Bölümü ile koordineli çalışarak Cerrahi Operasyona gerek duyulan vakalarda nörolojik hastalıkların (epilepsi, damar tıkanıklığına bağlı inme-felç, titreme, yüz felci ve ağrısı, beyin kanamaları) ortak tanı ve teşhisini sağlamakta ve bu tür hastalıkların her türlü cerrahi tedavisini gerçekleştirilmektedir.
Her türlü nörolojik ağrı, geçmeyen ağrı, spastisite gibi durumlarda, Ağrı Polikliniği ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümleriyle birlikte çalışarak ağrı tedavisi uygulanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir