BEBEK DOSTU HASTANE

Yeni doğan Yoğun Bakım Ünitemiz 3. Basamak olup 14 kuvöz kapasitesiyle hizmet vermektedir. Doğum servimizde ya da başka bir sağlık kuruluşunda dünyaya gelen ve yoğun bakım gereksinimi olan 0-28 günlük bebeklerin tetkik ve tedavilerinin yapıldığı, ileri düzey bakım olanaklarına sahip bir ünite olarak öne çıkıyor.

Her bebeğe bir hemşirenin bakacağı şekilde hizmet veren Ünitemiz, Ünitemizde ileri teknoloji ürünü solunum cihazları ve küvözler, bebeğin konforunu bozmadan yapılan hasta başı görüntüleme (trasfontanel USG, EKO, aEEG monitorizasyonu ve grafi çekilmesi), yaşamsal işlevlerin yakından izlendiği monitorizasyon olanakları bulunuyor.
Kritik bebek tetkik ve tedavisi konusunda deneyimli sağlık ekibimizle bebeklerimizin girişimlerini ve tedavi planlamasını gelişen bilgilerin ışığında, büyük bir özen ve hassasiyetle yürütüyoruz. Bilimsel ve proaktif yaklaşımımız sonunda genel istatistiklere oranla daha düşük seyreden ölüm ve sakatlık oranlarımız, 25 haftadan büyük bebeklerin sağlıklı bir şekilde yaşamlarına devam edebilmesi, hastanede kalış sürelerinin ortalamadan kısa olması, göz ve akciğere bağlı uzun süreli sorunların düşük oranlarda ortaya çıkması, gelişimsel açıdan izlenen küçük prematüre bebeklerimizin hem hastanede kaldıkları süreçte hem de takiplerindeki destek tedaviler sayesinde motor ve mental açıdan sağlıklı olması gibi olumlu süreçler olarak yansıma buluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir